Шевченківські дні
Благослови той день і час,
Коли прослалась килимами
Земля, яку сходив Тарас
Малими босими ногами…»
Щороку на початку березня в Червонівській гімназії відбувається низка заходів, яку традиційно називають Шевченківським тижнем.
Поетична спадщина Кобзаря – це понад 240 творів, а живописна – приблизно 1200 робіт (олійних картин, акварелей, сепій, офортів, малюнків). Тож навіть якби Шевченко не став геніальним поетом, то він все одно був би відомий світові як великий український художник. Творчість Шевченка-поета й Шевченка-художника ідейно й тематично єдині, взаємопов’язані і доповнюють одна другу.
Основною метою проведених заходів є виховання любові і поваги до поета, до його творчої спадщини. Діти з раннього віку мають знати, що вони - українці, мають любити рідну землю, рідну мову так, як любив їх Тарас Шевченко. Про те, що думи Кобзаря, його пісні, його полум’яний гнів, його боротьба за світлу долю трудового люду були і залишаються думами, піснями і боротьбою мільйонів. Учні 8 - 9 класів зійшлися у навчально-пізнавальній грі «Усім відомий Тарас Шевченко», у якому містилися питання щодо життя і творчість співця вільної України, геніального поета, прозаїка, драматурга, мислителя, історика, етнографа, фольклориста, талановитого художника. Переможцями конкурсу стала команда 9-го класу. У 5 та 6 класі було проведено літературну гру «Як ми знаємо творчість славетного Кобзаря». Учні початкових класів з класоводами Кундоя Л.І., Розман Д.І., Лешко Я.М. переглянули презентацію «Дітям про Шевченка...» з задоволенням прослухали музичну збірку «Пісні до Шевченка для дітей», та зачитали вірші великого поета. Впродовж тижня працював читацький зал, де діти читали вірші Т.Г. Шевченка. В фоє закладу бібліотекарем Комарницькою О.М. була організована виставка малюнків та сценівок за творчістю Т.Г. Шевченка. Класними керівниками 1-9 класів проведена година спілкування «Світова велич Шевченка», яка ще раз підтвердила, що саме Шевченко зробив найбільше для утвердження української літературної мови на народно-національній основі. Шевченко підніс українську мову до рівня найрозвинутіших мов світу.
Ми ще раз упевнилися у величі таланту великого українця, який глибоко розкрив українську душу, осмислив минуле, сучасне й майбутнє України.
Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став могутнім джерелом національної свідомості, символом України.